Plánujete-li cestu či dovolenou do severočeského Ústí nad Labem, pak vězte, že nejen v tomto městě, ale i v jeho okolí dá dělat spousta věcí. Navštívit vše za jediný den nestihnete, proto doporučujeme rezervovat pobyt na více dní.

Kam vyrazit v Ústí nad Labem

Větruše

Co se určitě dá za den stihnout, je návštěva centra města s šikmou věží kostela. Výlet na nedaleký zámeček Větruše, odkud je krásný výhled na nejbližší okolí, taktéž nesmíte opomenout. Cesta lanovkou zase tolik nestojí a ušetří vám spoustu času, který můžete strávit třeba v kavárně právě pod tímto zlatým „zámkem“.

Ústí nad Labem - foto

Kam dál z Větruše

Z Větruše můžete dále pokračovat lesem k dalšímu zajímavému místu, kterým je Vaňovský vodopád. Nedaleko odtud je také nádherná vyhlídka na České středohoří – Dubičky. Co by si neměl nechat ujít žádný turista, je hora Milešovka, kde je i rozhledna.

Hrad Střekov

Pokud jste milovníci památek, nezapomeňte do svého plánu zařadit i hrad Střekov vzdálený od města 3 km. Nabídne vám výhled na zdymadla a nedaleké město. Hrad si návštěvníci procházejí většinou sami. Je tu ale možnost si zaplatit průvodce.

Hrad Střekov

Zoo Ústí nad Labem

Kdo přijede s dětmi, rozhodně nesmí vynechat ústeckou zoologickou zahradu.

Kam na kulturou

V Ústí nad Labem si vybere každý, podívejte se, kam zde můžete vyrazit za kulturou.

Kam za sportem

Výlety do okolí

Stadice

Pokud jste ubytovaní jinde než právě v Ústí nad Labem, cestou můžete narazit i na Stadice, kde se nachází památník Přemysla Oráče s jeho pluhem. Zde stráví návštěvníci řádově do 45 min.

Stadice - pomník Přemysla Oráče

Město Teplice

Pokud vám přece jen zbude trocha času, za návštěvu stojí i nedaleké lázně Teplice.

Národní park České Švýcarsko

Další den si můžete odpočinout v Národním parku České Švýcarsko ležící severně od Ústí. Doporučuju vydat se tam brzo ráno. K dopoledni zde přibudou davy návštěvníků se psy, možná i terénními kočárky. Kolem desáté hodiny dopoledne až k poledni nebývá u Pravčické brány tolik lidí, a tak si můžete udělat krásnou vzpomínku fotografií bez zavazejících turistů.

Pravčická brána

Vyplatí se udělat si velký okruh. Loďka vás pak k parkovišti dostane soutěskou řeky Kamenice. Výklad je v ceně!

Na výlet do Německa

Určitě se vyplatí si i trochu zajet za hranice. V jednom dni můžete navštívit třeba nedaleké Drážďany, v druhém Königstein, největší pevnost, kterou za hranicemi navštívíte.

Na tu je třeba si vyhradit celý den. Možností k navštívení je tu mnoho. Než si totiž obejdete celou pevnost dokola, uběhne spousta minut, ne-li nějaká ta půlhodina. Navíc zalezete do muzeí, domů a hlavně infocentra, kde za pouhá 3 eura dostanete k zapůjčení audioprůvodce. Takže jste pánem vlastního času vy sami.

Drážďany Pevnost Konigstein

V okolí Ústí nad Labem se nachází krásná krajina a spousta možností nejen pro domácí turisty. Národní park České Švýcarsko láká každý rok statisíce turistů, tak si nezapomeňte tento přírodní úkaz do svých programů zařadit i vy!